Banki wprowadziły już nowe tabele opłat związane z rachunkami osobistymi. Droższe jest nie tylko prowadzenie rachunków ale także korzystanie z kart płatniczych, wypłaty w bankomatach oraz transakcje poza granicami kraju. Zmiany dotknęły także oferty oszczędnościowe. Lokaty mimo już wcześniej niskiego oprocentowania ponownie odnotowały straty. Analitycy ostrzegają, że to właśnie na depozytach najbardziej odbiją się koszta jakie poniosą banki pod względem wprowadzenia podatku.

Oprocentowanie kredytów nie uległo jeszcze zmianie, usługobiorcy powinni jednak uważać na dodatkowe opłaty, które znacznie zwiększają całkowity koszt wszystkich zobowiązań finansowych. To bowiem najprostszy sposób by nawet kilkakrotnie zwiększyć zysk, bez konieczności modyfikowania m.in. materiałów reklamowych.

Wyższa marża kredytów hipotecznych

Już od początku stycznia banki dostosowały oferty kredytów hipotecznych. Choć ich oprocentowanie nie zostało zmienione marża banków została podniesiona w kilku przypadkach nawet od 4,00% do 5,00%. W przypadku wysokiego zadłużenia całkowita różnica w spłacie może kosztować kredytobiorców nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To nie jedyna zmiana, które może zniechęcić do podejmowania zadłużenia na kupno mieszkania czy domu. Od 1 stycznia konieczne jest także dysponowanie wyższym wkładem własnym. Aktualnie wymagane jest okazanie minimum 15,00% ceny nieruchomości.

Czy kredyty gotówkowe także podrożeją?

Zadłużenia na dowolny cel nadal są atrakcyjne i dotychczas banki nie zwiększyły zarówno oprocentowania nominalnego jak i prowizji za udzielenie zobowiązania. Kredyty gotówkowe w dalszym ciągu są produktami, które zapewniają instytucjom nowych Klientów. Dlatego też banki niechętnie zmieniają ich warunki, szczególnie teraz gdy konieczne jest podniesienie sprzedaży tak zyskownych produktów. Warto jednak, przy wyborze zobowiązania kierować się całkowitym kosztem pożyczki lub kredytu. To pewny sposób, który pozwoli Ci decydować o usłudze z jakiej skorzystasz i świadomie dysponować budżetem.

Pożyczka bez odsetek

Eurobank wprowadził do swojej oferty nowy produkt. Tym razem Klienci mogą uzyskać do 15 000,00 złotych. Opłaty związane z Wypożyczką są ograniczone wyłącznie do prowizji jaką pobiera bank. Stanowi ona 10,00% wartości zadłużenia i spłacana jest w równych ratach. Maksymalny okres spłaty to 60 miesięcy, czyli aż 5 lat. Eurobank z pewnością zainteresuje wszystkich Klientów, którym zależy na szybkim dostępie do pieniędzy. Wypożyczka ma zminimalizowaną procedurę wnioskowania o zadłużenie. Po wypełnieniu formularza nawet w ciągu kilkunastu minut otrzymasz decyzję dotyczącą odmowy lub przyznania gotówki. Jednym z największych plusów pożyczki w Eurobanku jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Ta usługa kosztuje zaledwie 9,50 złotych i dostępna jest już po 12 systematycznie spłaconych ratach. To najlepszy sposób na obniżenie swoich wydatków np. w okresie wakacyjnym lub świątecznym gdy budżet narażony jest na dodatkowe wydatki.

Wypożyczka jest produktem o łatwych zasadach, które są równe dla stałych oraz nowych Klientów Eurobanku. Pożyczkę o wartości 3 500,00 złotych lub niższej można uzyskać nawet na podstawie osobistego oświadczenia o dochodach.

Usługobiorca może dostosować do swoich potrzeb dzień spłaty Wypożyczki. Usługa nie wymaga ubezpieczenia lub zabezpieczania m.in. poprzez poręczycieli, bank jednak daje możliwość wnioskowania o zadłużenie ze współkredytobiorcą.

Dla kogo promocyjne zadłużenia?

Z korzystnych warunków banków skorzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na niewielkiej kwocie pożyczki. Poza Wypożyczką wciąż warto zastanowić się nad Kredytem bez Odsetek w Raiffeisen Polbanku, to usługa, która skierowana jest do usługobiorców szukających wsparcia finansowego nie przekraczającego 10 000,00 złotych.

Pożyczki na dowolny cel z niższym oprocentowaniem są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które są w stanie w krótkim czasie uregulować swoje zadłużenie. Choć maksymalna wartość takiej pożyczki nie przekracza kilkunastu tysięcy złotych, są to środki, które mogą pomóc zrealizować m.in. kupno samochodu bez konieczności zastawiania go lub wykup wycieczki, zagranicznej czy też krajowej.

Promocje skierowane są do wszystkich zainteresowanych, skorzystają z nich zarówno nowi Klienci banków jak i ich stali użytkownicy. Warunki pożyczki w Eurobanku oraz kredytu w Raiffeisen Polbanku są niezmienne dla wszystkich petentów.

Sprawdź ranking

Aby mieć pewność, że usługa z której skorzystasz jest najatrakcyjniejsza porównaj zarówno jej koszt jak i warunki dotyczące całego okresu spłaty. By zaoszczędzić czas wystarczy, że podasz najistotniejsze dane w porównywarce kredytów na naszym serwisie, a w ciągu kilku minut uda Ci się prześledzić najciekawsze usługi.