Firmy pożyczkowe coraz chętniej proponują swoim nowym Klientom usługi promocyjne pozbawione odsetek. Jednak oferty tego typu wcale nie są tak korzystne jak może się to wydawać. Choć materiały marketingowe zapewniają, że pożyczysz pieniądze i zwrócisz wyłącznie gotówkę jaką uzyskasz - często rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Wystarczy, że sprawdzisz wszystkie opłaty związane z uzyskaniem pożyczki, a także szereg usług dodatkowych. Całkowity koszt zobowiązania będzie znacznie wyższy. Wystarczy jednak, że poznasz dokładne warunki umowy, a być może uchronisz się przed wysokimi opłatami.

Na co warto zwrócić uwagę

Zależy Ci na uzyskaniu jak najkorzystniejszej pożyczki? Zanim zdecydujesz się na popularną ofertę musisz sprawdzić czy koszt takiej usługi nie jest zbyt wysoki. Możesz nie zdawać sobie sprawy jak wiele usług związanych z udzieleniem pożyczki naraża Cię na dodatkowe koszta. Poniżej wymienimy najważniejsze i najczęściej pojawiające się opłaty dotyczące pożyczek na dowolny cel. Sprawdź czy firma pożyczkowa nie ukrywa przed Tobą właśnie tych wydatków.

  • Opłata przygotowawcza - część parabanków wymaga pokrycia kosztów rozpatrzenia wniosku o zadłużenie, a także przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów.
  • Obsługa Klienta poza siedzibą firmy - jeżeli chcesz spotkać się z przedstawicielem parabanku musisz liczyć się z tym, że taka usługa będzie kosztowniejsza.
  • Przypomnienie o zbliżającym się terminie spłaty pożyczki - większość firm pożyczkowych wysyła swoim usługobiorcom przynajmniej na kilka dni przed terminową spłatą raty przypomnienie w formie wiadomości tekstowej.
  • Wysokie opłaty za opóźnienia w spłacie - tymczasowe problemy finansowe mogą spowodować przykre konsekwencje, szczególnie jeżeli regulujesz swoje opłaty tygodniowo i odsetki będą się nawarstwiać.

Choć większość ofert parabanków jest kosztowna, to właśnie na usługi promocyjne należy uważać najbardziej. Produkty te muszą przynosić zysk instytucji i ukryte opłaty stanowią najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, że przed podpisaniem umowy musisz sprawdzić wiarygodność firmy, obliczyć całkowity koszt zadłużenia, przeczytać dokumenty, a także skonsultować wszystkie niejasne aspekty zadłużenia.

Ustawa ograniczająca opłaty dodatkowe

Już 11 marca wchodzi w życie nowa ustawa dotycząca zarówno banków jak i pozostałych firm udzielających zadłużeń. Zgodnie z ustawą ograniczone zostaną wszystkie dodatkowe opłaty, maksymalna ich wysokość zostanie ograniczona wartością 25,00% całego zadłużenia. W przypadku banków, opłaty te nie sięgają aż tak wysokiej wartości, zatem produkty te nie powinny ulec zmianie. Zupełnie inaczej może być w przypadku pożyczek pozabankowych.

Kredyty gotówkowe, które polecamy

Interesuje Cię kredyt na dowolny cel? Korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór pożyczki w banku. Jeżeli masz dobrą historię kredytową, a ponadto posiadasz zdolność kredytową, pieniądze możesz zdobyć nawet w ciągu jednego dnia. Wstępną decyzję kredytową otrzymasz po kilkunastu minutach od rozpatrzenia Twojego wniosku przez pracownika instytucji. Bez wątpienia atrakcyjniejszy będzie także koszt zobowiązania i elastyczność związana z możliwością wnioskowania o wyższą kwotę lub rozłożenie spłaty nawet na kilka lat.


Wypożyczka - Eurobank

Ciekawa promocja dla usługobiorców, którym zależy na niewielkiej kwocie. Maksymalna wartość Wypożyczki to 15 000,00 złotych. Eurobank zapewnia jednak minimalny koszt zadłużenia. Klient ponosi wyłącznie koszt prowizji w wysokości 10,00%. Okres kredytowania trwa od 3 do 60 miesięcy, dając możliwość rozłożenia pożyczki na jak najniższe raty.


Kredyt Gotówkowy - BGŻ BNP Paribas

Kredyt gotówkowy zainteresuje przede wszystkim Klientów, którzy potrzebują wyższego zobowiązania. Usługobiorca może złożyć wniosek nawet o 150 000,00 złotych. Bank zapewnia także długi okres spłaty, nawet do 84 miesięcznych, równych rat. Oprocentowanie kredytu wynosi 5,90%, natomiast dodatkowo bank pobiera prowizję sięgającą 2,99%.

Sprawdź za darmo kredyt w BGŻ BNP


Kredyt gotówkowy - Alior Bank

Alior Bank wyróżnia się przede wszystkim bardzo długim okresem spłaty. Kredytobiorca może swobodnie rozłożyć spłatę usługi na 10 lat. Dzięki temu miesięczna rata może być praktycznie nieodczuwalna. Pozwala to również uzyskać zdolność kredytową w przypadku starania się o kredyt o wyższej wartości. Maksymalna kwota zadłużenia to 150 000,00 złotych. Oprocentowanie kredytu wynosi 7,90%, a prowizja za udzielenie pożyczki to 5,00%.