Wielu kredytobiorców unika korzystania z ofert banków, które nie są im dobrze znane. Jednak coraz popularniejsze są usługi promocyjne, dla nowych Klientów. Czy stali Klienci mają szansę na niższe oprocentowanie lub dodatkowe przywileje ubiegając się o kredyt gotówkowy?

Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, których adresatami są usługobiorcy posiadający aktywny rachunek osobisty w konkretnej instytucji. Usługi te wyróżniają się możliwością zmniejszenia ilości wymaganych dokumentów, a także gwarancją korzystniejszego oprocentowania bez konieczności ograniczania kwoty pożyczki czy okresu spłaty.

W tym artykule przybliżymy Ci czy pożyczki dla stałych Klientów są opłacalne, co zrobić aby zyskać na nich jak najwięcej i które banki rzeczywiście dbają o komfort swoich usługobiorców, szczególnie tych, przywiązanych do danej marki.

Taniej i łatwiej

Będąc Klientem banku możesz przede wszystkim skorzystać z możliwości otrzymania gotówki w bardzo krótkim czasie. Instytucja posiadając dokładną historię Twoich zobowiązań, a także mając bezpośredni dostęp do informacji o wysokości dochodów jest w stanie zaoferować Ci wstępną umowę kredytową zaraz po złożeniu Twojego wniosku. Jako stały Klient stwarzasz znacznie niższe ryzyko kredytowe dla usługodawcy, zatem wydanie decyzji nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście minut.

Ponadto wiążąc się z bankiem dodatkowym produktem finansowym przedłużasz okres w jakim korzystać będziesz z jego usług.

Wiele banków stara się przygotować swoim Klientom ofertę pożyczki gotówkowej jeszcze zanim zainteresuje się on taką możliwością. Często logując się do bankowości internetowej możliwe jest sprawdzenie usług jakie sugerowane są danemu Klientowi. Taki system stosuje m.in. ING Bank Ślaski, mBank, PKO Bank Polski oraz Alior Bank. Warunkiem jest jednak aktywny przynajmniej od kilku miesięcy rachunek osobisty na jaki wpływa wynagrodzenie. Oferta będzie zatem dostosowana do wysokości Twojego miesięcznego budżetu.

To atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie jeżeli zależy Ci na niewielkiej kwocie pożyczki i głównym warunkiem decydującym o podjęciu decyzji jest błyskawiczny dostęp do gotówki. W ciągu kilkunastu minut otrzymasz pieniądze na swoje konto, a wszystkie formalności wypełnisz bez wychodzenia z domu.

Preferencyjna pożyczka dla wewnętrznego Klienta może zainteresować Cię także ze względu na niższe opłaty. Niski poziom ryzyka całego zadłużenia umożliwia maksymalne obniżenie kosztów dodatkowych oraz oprocentowania pożyczki. Dlatego też warto rozpocząć poszukiwania odpowiedniego kredytu od sprawdzenia oferty banku którego usługobiorcą już jesteś.

Najciekawsze oferty dla lojalnych Klientów


Eurobank

Kredyt gotówkowy dedykowany usługobiorcom posiadającym konto osobiste w Eurobanku. Oprocentowanie kredytu wynosi zaledwie 5,00%, możliwe jest także ubezpieczenie zobowiązania. Największym atutem usługi jest wysoka maksymalna kwota kredytu (120 000,00 złotych) i długi okres spłaty (108 miesięcy). Usługa dostępna jest całkowicie online. Kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych (1 w ciągu 12 miesięcy, pierwsze wakacje kredytowe można zgłosić już po 6 spłaconych ratach).


Alior Bank

Alior Bank zachęca stałych Klientów do zaciągnięcia niewielkiego zadłużenia, o maksymalnej wartości 5 000,00 złotych bez odsetek nominalnych. Opłaty jakich musi spodziewać się pożyczkobiorca to opłata przygotowawcza oraz prowizja wynosząca 5,00% zadłużenia. Wnioskując o pożyczkę do 4 000,00 złotych Alior Bank nie wymaga zaświadczenia o dochodach. Spłatę zadłużenia można zaplanować na 12 równych, miesięcznych rat.


Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank gwarantuje niskie oprocentowanie nominalne ? 4,90% (niższe 0 2,00% od oferty standardowej), natomiast prowizja za udzielenie zadłużenia stanowi 2,50%. Maksymalna kwota o jaką może starać się Klient banku to 150 000,00 złotych, natomiast najdłuższy okres kredytowania wynosi 96 miesięcy, raty są równe przez cały okres trwania umowy.


Sprawdź pozostałe oferty

Chociaż wewnętrzni Klienci mogą cieszyć się korzystniejszymi warunkami nie zawsze te oferty są w stanie zapewnić najniższe koszta. Aby mieć pewność, że Twój kredyt będzie najlepszym wyborem sprawdź również pozostałe usługi banków. Być może okaże się, że kredyt gotówkowy w innym banku będzie dla Ciebie dużo bardziej opłacalny. Poświęć chociaż kilka minut na porównanie promocji i zdecyduj się na usługę, która zagwarantuje Ci najniższe opłaty oraz minimum formalności.