Rada Polityki Pieniężnej nie planuje zmienić stóp procentowych przynajmniej w ciągu najbliższych miesięcy. Chociaż eksperci przez pewien czas widzieli możliwość obniżenia stóp referencyjnych ze względu na deflację, RPP zdecydowała, że takie posunięcie nie będzie miało wpływu na gospodarkę. Zdaniem członków rady aktualnie deflacja spowodowana jest przede wszystkim czynnikami zewnętrznymi, a nie polityką wewnętrzną kraju.

Mimo deflacji gospodarka w Polsce stale się rozwija, w ostatnich miesiącach bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich rekordowo niski poziom bezrobocie, co ukazuje, że mimo niższych cen produkcja nie maleje i zapotrzebowanie na usługi różnego rodzaju jest coraz wyższe.

Niska stopa referencyjna jest jednak powodem do zadowolenia dla wszystkich ubiegających się o zadłużenie. Im niższe stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego tym niższe opłaty z jakimi muszą liczyć się kredytobiorcy. Powody do niezadowolenia mogą mieć jednak usługobiorcy, którzy poszukują produktów oszczędnościowych. Z powodu rekordowo niskich stóp procentowych ustanowionych przez Radę Polityki Pieniężnej, obniżyły się również zyski płynące z depozytów dostępnych w bankach.

Jak długo kredyty będą tak tanie?

Nic nie wskazuje na to, że konieczne będzie podwyższenie stóp procentowych NBP. Analitycy finansowi zapewniają, że dopiero z nadejściem inflacji możliwe będzie stopniowe powracanie do wcześniejszej wartości. Oznacza to, że większych zmian możemy zacząć spodziewać się dopiero w połowie przyszłego roku. To zatem najlepszy moment by pośród kredytów o bardzo niskim oprocentowaniu nominalnym znaleźć również takie, które są równie atrakcyjne pod względem pozostałych opłat poza odsetkowych. Ponieważ maksymalne oprocentowanie zadłużenia w Polsce wynosi jest równowartością czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego, wiele ofert posiada podwyższoną prowizję lub inne opłaty, o których często zapomina się w momencie podpisywania umowy. Warto sprawdzić nawet kilkakrotnie czy wybrane zadłużenie nie posiada żadnych haczyków i ukrytych kosztów. Decyzja o kredycie powinna być podjęta bez obaw o jego spłatę. Zobowiązanie ma pomóc w trudnej sytuacji finansowej, nie powodując nowych problemów.

Jeżeli planujesz w ciągu kilku najbliższych miesięcy wykorzystać więcej pieniędzy prawdopodobnie skorzystanie z zadłużenia na dowolny cel okaże się najłatwiejszym sposobem by pokryć niezbędne wydatki. Niezależnie od tego czy zechcesz sfinansować wycieczkę, remont lub po prostu część bieżących wydatków, kredyt gotówkowy sprawdzi się doskonale.

Porównuj wszystkie dostępne oferty

By wybrać najodpowiedniejsze zadłużenie musisz poświęcić przynajmniej kilka minut na to by zestawić warunki pożyczek oferowanych przez banki. Aby mieć pewność, że informacje o zadłużeniach są aktualne skorzystaj z rankingu kredytów. Zaoszczędzisz czas i dowiesz się znacznie więcej, a wszystko to całkowicie bezpłatnie.

Jednak żeby mieć całkowitą pewność warto zdecydować się na wysłanie wniosku. Pracownik banku skontaktuje się z Tobą w jak najkrótszym czasie. Otrzymasz spersonalizowane ofertę banku dostosowaną do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje Cię do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy.

Najlepsza oferta miesiąca

Aktualnie zachęcamy do poznania w szczególności oferty BGŻ BNP Paribas, która pozwala zachować elastyczne warunki umowy, niski całkowity koszt zadłużenia, a także skorzystanie z promocji. Wystarczy, że kredytobiorca będzie systematycznie spłacać swoje zadłużenie, a bank w ostatnim roku umowy pomniejszy ratę o wysokość oprocentowania nominalnego. Warto w ten sposób ułatwić sobie spłatę pożyczki i zaoszczędzić część pieniędzy.

Sprawdź za darmo kredyt w BGŻ BNP