Potrzebujesz kredytu o wysokiej wartości ale nie wiesz czy Twoja zdolność kredytowa jest na tyle wysoka by bank zdecydował się przyznać bez żadnych problemów zgodę kredytową? Koniecznie skorzystaj z naszych porad i w łatwy sposób zwiększ szanse na kredyt jakiego faktycznie potrzebujesz. Pamiętaj, że zaciągnięcie kredytu nieodpowiedniego do Twoich możliwości finansowych może być przyczyną kłopotów, które będą przeszkodą dla Twojego budżetu. Zbyt wysokie opłaty związane z pochopnie zaciągniętą pożyczką są najczęstszym sposobem spirali zadłużenia. Zanim zdecydujesz się na kredyt, zastanów się jaka pożyczka faktycznie jest Ci potrzebna i czy będziesz w stanie regularnie spłacać zobowiązanie zgodnie z harmonogramem rat. Warto mieć na uwadze swoje możliwości i nie narażać się na wysokie miesięczne opłaty, które zgodnie z umową będą obowiązywały nawet przez kilka lat.

Najszybsze sposoby na zwiększeni zdolności kredytowej

Być może nawet nie wiesz jak w bardzo prosty sposób zwiększyć szansę na to by Twoja zdolność kredytowa była dużo wyższa. Najłatwiejsze sposoby nie są tak oczywiste jak może się wydawać, choć są tak proste, że nawet w ciągu jednego dnia uda Ci się znacznie poprawić swoją sytuację. Jeżeli posiadasz kartę kredytową przypiętą do swojego konta, koniecznie zrezygnuj z niej zanim złożysz wniosek o kredyt. Szczególnie jeżeli nie korzystasz z niej, a bank obliczając Twoją zdolność będzie brał pod uwagę miesięczną ratę ustaloną zgodnie z tabelą opłat dla kart kredytowych. Nawet jeżeli nie spłacasz pożyczki zaciągniętej na koncie, bank obniży maksymalną wartość kredytu dostępnego dla Ciebie.

Równie prostym ale istotnym sposobem, jest zadbanie o historię kredytową. Jeżeli do tej pory nigdy nie korzystałeś z kredytu lub zakupów na raty, bank może mniej chętnie udzielić Ci zadłużenia. Wyższą zdolność uzyskają osoby, które mają już za sobą spłatę nawet niewielkiej pożyczki. Aby w łatwy sposób uzyskać pozytywny wpis w BIK wystarczy zdecydować się na drobny zakup ratalny i uregulowanie wszystkich spłat terminowo.

Wciąż spłacasz wcześniejszy kredyt? Jeżeli masz taką możliwość spłać go zanim złożysz wniosek o kolejne zobowiązanie. Rata pożyczki będzie znacznie obniżać Twoją zdolność kredytową, przez co możesz mieć problem w uzyskaniu zadłużenia o wyższej kwocie.

Kredyt z współkredytobiorcą

Banki udzielając kredytów gotówkowych nie wymagają poręczycieli, możliwe jest jednak ubieganie się o kredyt z współkredytobiorcą. Bank obliczając zdolność kredytową będzie brał pod uwagę zarobki obu osób, co oczywiście oznacza wyższą zdolność kredytową i szansę na zadłużenie, które byłoby niedostępne dla osoby ubiegającej się o to samodzielnie.

W przypadku małżeństw warto pamiętać, że kredyt powyżej ustalonej kwoty wymaga dostarczenia zgody współmałżonka, wyjątkiem jest rozdzielność majątkowa.