Maksymalna kwota zadłużenia

Ile pieniędzy możesz zyskać ubiegając się o kredyt gotówkowy?

Maksymalny próg kredytu ustalony jest zawsze z góry przez instytucję finansową. W przypadku pożyczek na dowolny cel może to być nawet do 200 000,00 złotych. Klient banku musi jednak pamiętać, że składając wniosek o zobowiązanie bank sprawdzi jego zdolność kredytową. To ten czynnik będzie mieć realny wpływ nie tylko na fakt udzielenia zgody kredytowej ale również określenia jak wysokie zadłużenie zostanie udostępnione indywidualnemu Klientowi. Bank pod uwagą będzie mieć przede wszystkim miesięczne wpływy usługobiorcy oraz wszystkie zobowiązania, które w jakikolwiek sposób wpływają na jego budżet. Dostosowanie wartości kredytu zapewnia mniejsze ryzyko kredytodawcy pod względem spłaty zgodnej z zawartą umową.

Podnieś swoją zdolność kredytową

Poznaj kilka sposobów, które pomogą Ci zdobyć kredyt

Zdolność kredytowa sprawdzana jest przed każdym wydaniem decyzji o udzieleniu zadłużenia. Banki skrupulatnie weryfikują dochody swoich Klientów i przeprowadzają symulacje, dzięki którym możliwe jest ustalenie jakiej wysokości kredyt lub pożyczka będzie odpowiednia do możliwości Klienta ubiegającego się o zobowiązanie.

Możesz jednak zadbać o to by bank ocenił Twoją zdolność kredytową korzystniej. O czym warto pamiętać przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy? Jeżeli posiadasz kartę kredytową, zrezygnuj z tej usługi. Bank traktuje tego typu produkt jak zobowiązanie, które ma wpływ na Twoje przychody. Podobnie sprawa wygląda w przypadku innych zadłużeń, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spłacenie ich, w miarę możliwości, zanim zaczniesz starać się o kolejny kredyt. Warto zastanowić się także nad wnioskowaniem o zadłużenie wraz z współkredytobiorcą. Dzięki temu bank będzie mieć na uwadze nie tylko Twoje dochody ale również osoby współodpowiedzialnej za zobowiązanie. Jeżeli do tej pory nie zbudowałeś swojej historii kredytowej może to być także dodatkowy element, który pozwoli na uzyskanie zgody kredytowej.

Zaplanuj okres kredytowania

Zdecyduj o tym w jaki sposób będziesz spłacać kredyt

Przed podpisaniem umowy z bankiem masz możliwość dostosować jej warunki w taki sposób by maksymalnie ułatwić sobie spłatę pożyczki. Koniecznie zastanów się nad tym który ze sposobów regulowania zadłużenia będzie dla Ciebie odpowiedniejszy. Zarówno krótki jak i długi okres kredytowania mają swoje zalety. Decydując się na mniejszą ilość rat będziesz szybciej cieszyć się swobodą finansową jednak dłuższy okres spłaty to niższe miesięczne raty. Wybór dłuższego okresu kredytowania zalecany jest w szczególności osobom, które szukają każdej możliwości by ograniczyć swoje bieżące wydatki związane z zadłużeniem. Podobną decyzję powinny podjąć wszystkie osoby którym zależy na podniesieniu swojej zdolności kredytowej, szczególnie w przypadku ubiegania się o zobowiązanie o wyższej wartości.

Wypełnij wniosek online

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Chcesz uniknąć przeciągających się wizyt w banku i zależy Ci na szybkim dostępie do dodatkowych pieniędzy? Korzystając z możliwości wypełnienia formularza online sprawisz, że kontakt z pracownikiem banku będzie znacznie łatwiejszy. Przede wszystkim możesz w dowolnym dla siebie momencie poświęcić zaledwie kilka minut by prawidłowo wypełnić wniosek. Oznacz to, że nie musisz wychodzić z domu lub poświęcać swojego wolnego czasu by wypełnić najważniejsze formalności związane z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Jakie dane potrzebne są do rozpatrzenia wniosku przez bank? Przede wszystkim konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz numeru telefonu. Ponadto we wniosku znajdują się pola wymagające uzupełnienia kwoty o jaką się ubiegasz, miasta w jakim mieszkasz oraz adresu e-mail. Przekazanie tych informacji znacznie ułatwia przygotowanie wstępnej propozycji banku i skraca weryfikację usługobiorcy.

Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich danych. Wypełniając formularz na sprawdzonej stronie możesz mieć pewność, że informacje, które udostępnisz nie zostaną wykorzystane w inny sposób.

Przeczytaj dokładnie umowę

Zanim podpiszesz dokumenty wyjaśnij wszystkie wątpliwości

Podpisanie umowy kredytowej oznacza, że przyjmujesz jej warunki i zobowiązujesz się do ich przestrzegania. Dlatego nie pomijaj tego kroku jakim jest szczegółowe przeanalizowanie umowy i porównanie jej z wcześniej ustalonymi warunkami zadłużenia. W przeciwieństwie do pożyczek pozabankowych, umowa między bankiem a kredytobiorcą zawiera wszystkie szczegóły. Istotne powinno być zatem sprawdzenie w szczególności wszystkich przewidzianych opłat (m.in. w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu).

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące jakiegokolwiek podpunktu w umowie, skonsultuj to z pracownikiem banku. Podpisanie dokumentów bez ich dokładnego poznania może mieć przykre konsekwencje, które będą miały negatywny wpływ na cały okres kredytowania.

Wakacje kredytowe

Przerwa w spłacie zobowiązania

Część banków umożliwia skorzystanie z zawieszenia spłaty kredytu gotówkowego na krótki okres. Nie jest to popularne jednak warto zastanowić się nad wybraniem oferty, która zapewnia tak elastyczne warunki. Wakacje w spłacie są wygodne szczególnie w przypadku gdy kredytobiorca musi uporać się z nagłymi wydatkami, które mają duży wpływ na domowy budżet. Pozwala to uniknąć konsekwencji związanych z opóźnieniem w uregulowaniu miesięcznej raty.

Aby wykorzystać miesiąc bez opłat wystarczy wcześniej wypełnić odpowiedni formularz w banku, składając taki dokument należy dodatkowo dokonać drobnej opłaty, która nie przekracza wartości kilku złotych.

Bank a firma pożyczkowa

Do kogo skierowane są usługi tradycyjnego banku?

Jeżeli nie masz pewności czy skorzystać z kredytu gotówkowego dostępnego w banku lub pożyczki oferowanej przez popularne parabanki, zastanów się która usługa przyniesie Ci więcej korzyści. Pod względem finansowym zdecydowanie atrakcyjniejszym wyborem będzie kredyt dostępny w banku. Oprocentowanie kredytu gotówkowego jest niższe, a dodatkowo nie generuje wysokich opłat dodatkowych. Parabanki proponują szybką gotówkę na dowolny cel jednak często ukrywają koszta pozaodsetkowe, które nawet kilkakrotnie zwiększają wydatki Klienta. Całkowity koszt kredytu gotówkowego poznasz jeszcze przed podpisaniem umowy, a bank nie udzieli Ci zadłużenia jeżeli nie masz możliwości finansowych umożliwiających jego spłatę.

Bank poza niższymi kosztami zapewnia także wyższą maksymalna kwotę zobowiązania oraz dłuższy i elastyczniejszy okres kredytowania.

Szybki dostęp do pieniędzy

Jak szybko możesz liczyć na wypłatę gotówki w ramach kredytu gotówkowego?

Zależy Ci na tym by otrzymać pieniądze w jak najkrótszym czasie? Okazuje się, że banki są chętne udzielać szybkich kredytów gotówkowych dzięki minimalizowaniu formalności potrzebnych do spełnienia przed podpisaniem umowy. Z roku na rok zmniejsza się liczba wymaganych dokumentów, a instytucje finansowe starają się by okres ubiegania się o zobowiązanie był porównywalnie krótki do tego jaki oferują parabanki.

Wciąż jednak najłatwiejszy dostęp do gotówki mają osoby ubiegające się o kredyt w banku w którym posiadają aktywne konto osobiste. Jest to związane przede wszystkim z łatwością weryfikacji Klienta. Kilka banków na rynku gwarantuje wypłatę pieniędzy praktycznie od ręki, w ciągu kilku minut od wydania zgody kredytowej.

Nawet nowi Klienci mogą liczyć na przelew w ciągu doby od podpisania umowy. Szczególnie pod tym względem wyróżniają się usługi dostępne online. Dodatkowo na łatwiejszy dostęp do środków można liczyć ubiegając się o produkt promocyjny. Bardzo często są to usługi, które gwarantują wypłatę pieniędzy w określonym czasie. Na rynku pojawiły się również kredyty gotówkowe, które w ramach opóźnienia dostępu do gotówki, zapewniają pieniężną rekompensatę.