Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej sięgamy po dodatkowe pieniądze. Okazuje się, że Klienci banków nawet kilkakrotnie częściej decydują się na pożyczki wiosną i latem niż w okresie zimowym. Wiele osób już teraz rozgląda się za najciekawszą propozycją wakacyjną dzięki czemu można zaoszczędzić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad tym czy pożyczka to faktycznie najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji, sprawdź które kredyty warto brać pod uwagę i z jakimi kosztami musisz się liczyć podpisując umowę z bankiem.

Bez ograniczeń

Wydaje Ci się, że kredyt na dowolny cel musi być kosztowny? Okazuje się, że poświęcając swój czas masz szansę na znacznie korzystniejsze warunki. Jeżeli nie masz ochoty śledzić ofert wszystkich banków skorzystaj z narzędzi jakie udostępniamy bezpłatnie na stronie internetowej. Ranking kredytów gotówkowych pozwala na szybką analizę dostępnych zadłużeń. W ciągu kilku minut porównasz najniżej oprocentowane produkty, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Chociaż na pierwszym miejscu rankingu nadal znajduje się Wypożyczka, jest to usługa, która posiada szereg ograniczeń. Skorzystać może z niej tylko część zainteresowanych osób, które nie tylko potrzebują niskiej kwoty zobowiązania ale również są w stanie spłacić pożyczkę w trakcie roku, gdy warunki związane z prowizją są najatrakcyjniejsze (oprocentowanie 0,00% oraz prowizja 10,00% w trakcie pierwszych 12 miesięcy od zawarcia umowy).


Alternatywą jest jednak kredyt gotówkowy, który dostępny jest w BGŻ BNP Paribas. To standardowa oferta zadłużenia bez zbędnych formalności na całkowicie dowolny cel. Klienci banku mogą wnioskować o zobowiązanie bez konieczności skorzystania z innych ofert instytucji, a największym atutem jest ogromna elastyczność. Maksymalna wysokość kredytu jaki można otrzymać to aż 150 000,00 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że najwyższa kwota pożyczki zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Bank nie wymaga jednak ubezpieczenia zadłużenia i zapewnia niskie oprocentowanie, a także minimalną prowizję. Obecnie oprocentowanie nominalne dla kredytu gotówkowego wynosi 5,90%, dodatkowo Klient zobowiązany jest do opłacenia prowizji o wysokości 2,99%. Maksymalny okres spłaty kredytu to aż 84 miesiące.

Sprawdź za darmo kredyt w BGŻ BNP


Rosną miesięczne dochody Polaków

Z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w ubiegłym roku miesięczne dochody na osobę w gospodarstwie domowym wzrosły o ponad 4,00%. Z roku na rok maleje także procent budżetu jaką przeznaczamy na zakup żywności. Dzięki temu coraz chętniej wydajemy pieniądze na rozrywkę lub decydujemy się na podniesienie standardu życia dokonując remontów czy zamieniając samochód na nowszy model. Z większą łatwością decydujemy się też na zadłużenia finansowe. Wyższy miesięczny budżet pozwala bez żadnego problemu uregulować ratę, a także otrzymać pozytywną decyzję banku w sprawie udzielenia kredytu. Warto zaznaczyć, że pomimo coraz większej ilości udzielanych zadłużeń, nie rośnie liczba długów, które spłacane są z opóźnieniem. Oznacza to, że coraz więcej wiemy o finansach i staramy się świadomie podejmować wszystkie decyzje, które mają tak duży wpływ na domowy budżet.

Nie bez znaczenia jest także to, że stopy procentowe są aktualnie rekordowo niskie i warto skorzystać z tak atrakcyjnych warunków gdyż ciężko stwierdzić jak długo utrzymają się aktualne wartości stóp referencyjnych.