Czerwiec rozpoczyna sezon urlopów. To kolejny miesiąc, który dla wielu osób kojarzy się z większą niż dotychczas ilością wydatków. Brak środków na rachunku wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich pomysłów na nadchodzące lato. Nie zawsze udaje się nam zgromadzić potrzebne oszczędności, a odkładanie marzeń z roku na rok nie przybliża Cię do ich realizacji. Jeżeli masz pewność, że poradzisz sobie z niewielkim miesięcznym obciążeniem budżetu być może kredyt gotówkowy pozwoli Ci zrealizować najlepsze pomysły na nadchodzące wakacje. Jeżeli masz obawy, że to zbyt kosztowne, sprawdź dokładnie oferty banków. Pamiętaj, że obecnie stopy procentowe są tak niskie, że trudno o lepsze warunki do zawarcia umowy między kredytobiorcą i kredytodawcą.

Znajdź ukryte koszta

Minimalne oprocentowanie często powoduje, że banki szukają innych możliwości by powiększyć swój zysk z udzielonej usługi. Dlatego też nigdy nie decyduj się na ofertę jeżeli nie poznasz jej wystarczająco dobrze.

Koszta około kredytowe mogą być wyjątkowo uciążliwe. Zadbaj zatem o to by ich uniknąć jeżeli to tylko możliwe. Co dokładnie generuje dodatkowe opłaty?

  • Ubezpieczenie pożyczki - jeżeli masz konieczność ubezpieczenia zadłużenia, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, które zostaną doliczone do Twojej miesięcznej raty. Choć nie są to duże sumy, po przeliczeniu wszystkich rat może się okazać, że to całkiem pokaźna suma pieniędzy.

  • Konto osobiste - często bank wymaga od kredytobiorcy założenia rachunku, którego prowadzenie jest płatne. Oznacza to kolejne zobowiązanie, które generuje systematyczne opłaty.

  • Opłata za wcześniejszą spłatę zadłużenia - większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że umowa bardzo często wyznacza koszt jaki ponosi kredytobiorca. Wcześniejsze uregulowanie należności naraża bank na utratę części odsetek.

  • Opłata przygotowawcza - wiele instytucji nalicza opłatę, która ma pokryć pracę konieczną do przygotowania umowy i jej zawarcia. W przeciwieństwie do oprocentowania nominalnego i prowizji rzadko podaje się informację o opłacie przygotowawczej m.in. w wyświetlanych reklamach czy na stronach internetowych.

Wystarczy jedno niedopatrzenie by za swój kredyt zapłacić znacznie więcej niż to rzeczywiście konieczne. Pamiętaj, że zadłużenie może stać się dla Ciebie znacznie korzystniejsze, wystarczy, że odpowiednio zadbasz o wszystkie warunki, które będą towarzyszyć tej usłudze, od momentu podpisania umowy, aż po jej zakończenie.

Nie ograniczaj się tylko do podstawowej wiedzy i zawsze szukaj dokładnych wiadomości o całkowitym koszcie. To pewny sposób by przewidzieć wysokość miesięcznych rat i zaplanowanie budżetu w taki sposób by spłata w żadne sposób nie okazała się uciążliwa i przebiegła bez problemów.

Darmowe narzędzie finansowe w Twoich rękach

Ranking kredytów gotówkowych jest przydatnym narzędziem do weryfikacji ofert dostępnych na rynku. Na naszej stronie zdobędziesz wszystkie informacje i porównasz ze sobą kilkanaście usług. W ciągu kilku minut dowiesz się, która oferta zapewni najniższe raty i jak prezentują się jej warunki, w tym także RRSO, maksymalny koszt zobowiązania i okres na jaki można rozłożyć spłatę.

Aktualnie polecamy dwie oferty, które na szczycie rankingu znajdują się już od dłuższego czasu. Wciąż są to produkty o najniższych kosztach i przede wszystkim wyjątkowo dobrych warunkach związanych z wydaniem decyzji o udzieleniu kredytu oraz wypłaceniu pieniędzy. Wypożyczka dostępna w Eurobanku oraz Kredyt Gotówkowy w BGŻ BNP Paribas wyróżniają się na tle innych zadłużeń. Aby się przekonać sprawdź zarówno pełny ranking kredytów gotówkowych jak i szczegółowe opisy obu produktów.

Sprawdź za darmo kredyt w BGŻ BNP