Koniec wakacji oznacza dla Ciebie początek nowych wydatków, które musisz pokryć nie zawsze dysponując odpowiednią ilością gotówki. Naprawa samochodu? Wyższy koszt remontu, a może po prostu ogromne koszta związane z kupnem książek i przyborów szkolnych dla Twoich dzieci? Wrzesień najczęściej kojarzy się z wysokimi wydatkami jakie należy mieć na uwadze wraz z rozpoczęciem się kolejnego roku szkolnego. Nie musisz jednak długo szukać sposobów by umożliwić kupno pełnej wyprawki swoim pociechom.

Niezależnie od Twoich potrzeb jednym z niewielu rozwiązań trudnej sytuacji finansowej jest skorzystanie z kredytu na dowolny cel. Pożyczka udzielana w banku nie musi być kosztowna, jednak aby nie żałować swojej decyzji, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem oferty i podpisać dokumenty, które będą korzystne dla Ciebie pod każdym względem. W jaki sposób ułatwić sobie wybór kredytu? Nie musisz tracić czasu i energii na śledzenie wszystkich dostępnych ofert, czy nużące wizyty w bankach. Pod tym względem łatwiejszym krokiem będzie skorzystanie z bezpłatnych porad finansowych, które proponujemy naszym czytelnikom. Porównaj dostępne zadłużenia poprzez ranking kredytów, a także sprawdź czego unikać i czym kierować się wybierając zadłużenie dzięki poradom finansowym.

Koszta okołokredytowe - jak je obniżyć?

Aby Twój kredyt był korzystny nie tylko w momencie wypłacania gotówki, a przede wszystkim w trakcie spłaty zadłużenia, musisz zadbać o jak najniższy całkowity koszt pożyczki. Jeżeli wydaje Ci się, że nie masz żadnego wpływu na to jak wysokie będą opłaty z którymi będziesz zmuszony się zmierzyć, jesteś w błędzie. Okazuje się, że indywidualna sytuacja Klienta ma kluczowe znaczenie i wpływa w rzeczywisty sposób na wysokość rat. Nawet jeżeli oprocentowanie kredytu jest bardzo atrakcyjne, musisz pamiętać o kosztach okołokredytowych, które mogą kilkukrotnie zwiększyć Twoje miesięczne wydatki.

Wysokość prowizji, a często również konieczność ubezpieczenia kredytu czy skorzystania z innych produktów finansowych zależą od sytuacji Klienta. Bank minimalizując ryzyko jest w stanie udzielić kredytu na znacznie korzystniejszych warunkach. Dlatego najczęściej osoby o nienagannej historii kredytowej, bez dodatkowych zobowiązań mogą liczyć na mniejsze opłaty. W podobnej sytuacji są stali Klienci banku. Kredytobiorcy którzy są dobrze znani w instytucji, ze względu m.in. na aktywne korzystanie z konta czy wcześniej zaciągnięte i spłacone pożyczki mogą ubiegać się o kredyt, który będzie posiadać preferencyjne warunki pod względem dodatkowych opłat.

Uważaj na promocje

Nie każda promocja oferująca niższe oprocentowanie faktycznie gwarantuje najniższe koszta. Bardzo często promocyjna umowa przewiduje więcej opłat okołokredytowych przez co Klient ma tylko złudne wrażenie, że płaci za swój kredyt mniej. By mieć pewność, że kredyt lub pożyczka będą korzystniejsze dla Twojego portfela, sprawdź ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To niezawodny sposób by wybrać najtańsze zadłużenie, które nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu podczas okresu spłaty.

TOP 3 - najniższe RRSO kredytów gotówkowych

Obecnie najtańsze zadłużenia na dowolny cel znajdziesz w BGŻ BNP Paribas, Banku Citi Handlowym oraz Toyota Banku. Usługi tych instytucji wyróżniają się na tle pozostałych produktów i warto sprawdzić ich warunki korzystając z rankingu kredytów. Dowiesz się między innymi jaki jest maksymalny okres kredytowania, o jaką kwotę możesz się ubiegać, a także ile dokładnie wynosić będzie całkowite oprocentowanie zadłużenia. Nie zwlekaj i przekonaj się gdzie otrzymasz najkorzystniejszy kredyt na dowolny cel.