Kredyt gotówkowy jest zadłużeniem, które cieszy się tak ogromnym powodzeniem, że nie ma na rynku banku, który w swojej ofercie nie proponowałby właśnie tego produktu. Większość Klientów decydując się na zobowiązanie oczekuje minimalnych formalności i wypłaty gotówki w jak najkrótszym czasie. Kredyt gotówkowy pod tym względem sprawdza się najlepiej spośród wszystkich dostępnych zadłużeń. Czym wyróżnia się kredyt gotówkowy i co koniecznie musisz wiedzieć o pożyczce na dowolny cel? Ten artykuł pozwoli Ci lepiej zapoznać się z usługami banków, a być może także podjąć bardziej świadomą decyzję, korzystniejszą dla Twojej sytuacji finansowej.

Kredyt gotówkowy w banku a pożyczka parabankowa

Zastanawiasz się czym różnią się produkty oferowane w parabankach od standardowych usług dostępnych w bankach? Różnice są ogromne, choć pozornie to podobne zadłużenia. Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że są to oferty kierowane do różnych odbiorców, a zalety obu zadłużeń sprawdzą się ale w zupełnie innych przypadkach.

Kredyt gotówkowy adresowany jest do osób, które uzyskują bez żadnego problemu zdolność kredytową i mogą do banku dostarczyć zaświadczenie o wysokości stałych dochodów. Bank gwarantuje szybką wypłatę gotówki i przede wszystkim minimalne opłaty całkowite. Dzięki temu miesięczna rata może być niemal nieodczuwalna dla finansów kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy to szansa na zdobycie wyższego zobowiązania przy jednoczesnym skorzystaniu z dłuższego okresu kredytowania, nawet do kilku lat. Pozwala to na rozłożenie spłaty w dogodnym dla Ciebie czasie, jednocześnie ograniczając wydatki jakie zostaną przewidziane, co ma także wpływ na uzyskanie wyższej zdolności kredytowej.

Pożyczka parabankowa wyróżnia się łatwym dostępem do pieniędzy nawet jeżeli bank odmówi Ci udzielenia kredytu. Firma pożyczkowa nie będzie wymagała praktycznie żadnych formalności, a gotówka zostanie Ci przekazana nawet w ciągu kilku minut od podpisania umowy. Należy jednak pamiętać, że umowy tego typu nie podlegają pod prawo bankowe i nie są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Parabanki oferują niewielkie zadłużenia, maksymalnie do kilku tysięcy złotych, które należy spłacić maksymalnie w ciągu kilku tygodni.

Ograniczenia kredytu gotówkowego

W przeciwieństwie do kredytu samochodowego lub hipotecznego, kredyt gotówkowy praktycznie nie wyznacza żadnych ograniczeń dla Klientów. Pieniądze uzyskane w ten sposób możesz wykorzystać na dowolny cel, bez informowania o swoich planach banku. Kredyt otrzymasz niezależnie od tego czy pieniądze chcesz wykorzystać na bieżące rachunki czy na wakacje lub kosztowną i niespodziewaną naprawę samochodu. Tylko od Ciebie zależy na co przeznaczysz pieniądze. Bank będzie jednak wymagać od Ciebie potwierdzenia wysokości dochodów i z pewnością sprawdzi Twoją historię kredytową. Nie ma jednak żadnych wątpliwości w związku z tym, że kredyt gotówkowy jest najbardziej elastyczną ofertą i jej popularność nie powinna dziwić.