Zaciągnięcie kredytu na dowolny cel jest łatwiejsze niż może Ci się wydawać. Po wypełnieniu wniosku i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej możesz nawet tego samego dnia podpisać umowę i otrzymać pieniądze. Mając tak niewiele czasu czasami zapominamy o dokładnym sprawdzeniu dokumentów, a w okresie spłaty może okazać się, że przeoczone zostały istotne warunki. Opłata za ubezpieczenie, brak wakacji kredytowych i wysoka opłata w przypadku spłacenia kredytu przed terminem? To tylko część przykrych niespodzianek, które mogą Cię spotkać jeżeli podpiszesz umowę, której nie przeczytasz uważnie. Podpowiemy Ci na co zwracać uwagę i jak wybrać ofertę by nie obawiać się żadnych niedogodności w okresie spłaty.

Elastyczność i niski koszt

Wybierając kredyt zwróć uwagę na to czy bank stara się wyjść na przeciw swoim Klientom. Aktualnie ilość ofert na rynku jest tak duża, że konkurencja pozwala na znalezienie usług, które mają na uwadze elastyczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb kredytobiorców. Dzięki temu nie tylko szybko otrzymasz swoje kredytowane pieniądze ale także nie odczujesz spłaty zadłużenia i Twoja sytuacja finansowa nie ulegnie nagłemu obniżeniu z powodu zbyt wysokiej raty.

Warto zaznaczyć, że niskie oprocentowanie nominalne jest obecnie powszechne, jest to spowodowane niską stopą procentową Narodowego Banku Polskiego. Jednak aby mieć gwarancję, że kredyt nie jest zbyt kosztowny musisz poznać wszystkie opłaty, które są z nim związane.

Najłatwiejszym sposobem na poznanie całkowitego kosztu zadłużenia jest porównanie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To wartość na którą wpływ mają praktycznie wszystkie opłaty związane z pożyczką (oprocentowanie nominalne, prowizja pobierana przez bank, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie).

Co zrobić gdy umowa jest dla Ciebie nieczytelna?

Mimo uważnego zapoznania się z umową część jej podpunktów wciąż jest dla Ciebie kompletnie niezrozumiała? Niestety bardzo często dokumenty tego typu są formułowane niejasno z powodu zbyt dużej ilości języka specjalistycznego. Nie bagatelizuj tego i nie podpisuj nigdy umowy, do momentu w którym wszystkie nieścisłości zostaną wyjaśnione przez pracownika banku. Nie krępuj się zgłosić swoich wątpliwości, w taki wypadku możesz liczyć na rzetelne informacje i przedstawienie całej umowy w dostępny sposób.

Czytając umowę zwróć uwagę na wszystkie aspekty związane ze spłatą pożyczki. Moment podpisania umowy i otrzymanie pieniędzy wcale nie kończą Twojego doświadczenia z ofertą banku. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to okres kredytowania będzie mieć realny wpływ na Twoje życie, szczególnie finansowe.

Możesz zaoszczędzić swój czas

Przeraża Cię wizja poszukiwania najlepszego kredytu i nie masz pojęcia jak rozpocząć cały proces? Okazuje się, że dzięki narzędziom finansowym możesz zaoszczędzić czas i bez problemu wybrać ofertę, a także złożyć internetowy wniosek kredytowy nawet w ciągu kilku minut. Nie wymaga to od Ciebie poświęcenia wolnego czasu czy uciążliwych wizyt w bankach. Możesz skorzystać z rankingu kredytów w dowolnym czasie i miejscu, a do wypełnienia wniosku potrzebujesz tylko podstawowe dane, znajdujące się m.in. na Twoim dowodzie osobistym. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli Ci porównać wszystkie oferty, a także poznać je bliżej dzięki dokładnym opisom usług, natomiast wysyłając wniosek masz pewność, że bank skontaktuje się z Tobą w jak najkrótszym czasie.