Podpisując umowę kredytową, musisz liczyć się z tym, że przez cały okres jej trwania, masz zobowiązania względem kredytodawcy. Dbając o dobrze wybraną usługę, a także określając swoje potrzeby i możliwości kredytowe, dużo łatwiej będzie Ci zabezpieczyć się przed sytuacją w której okaże się, że spłata zaciągniętego zadłużenia jest dużym problemem finansowym i ma negatywny wpływ na cały Twój budżet. Mimo obliczania przez banki zdolności kredytowej, warto samodzielnie zastanowić się nad własnymi możliwościami i kwotą jaką miesięcznie będziesz w stanie przeznaczać na spłatę kredytu gotówkowego. Nikt nie będzie w stanie określić tego lepiej, ponieważ tylko Ty znasz dokładnie swój budżet i możesz określić ilość i wysokość wydatków jakie ponosisz każdego miesiąca.

Unikaj ofert z wysokim całkowitym kosztem spłaty

Koszt kredytu gotówkowego zależy od kilku czyników z których trzeba sobie zdawać sprawę i mieć je na uwadze przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy. Większość usługobiorców skupia się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym, co może skończyć się bardzo niekorzystnie, ze względu na ilość dodatkowych opłat, które mogą okazać się znacznie wyższe, niż u konkurencyjnych instytucji. Dlatego też porównując ze sobą dostępne oferty, sprawdzaj w pierwszej kolejności RRSO kredytu.

Najniższe oprocentowanie zadłużenia nie gwarantuje niskich rat. Z tego powodu, skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych może okazać się niezastąpione i zapewnić dużo informacji, potrzebnych do zastanowienia się nad wyborem najlepszego kredytu na dowolny cel.

Na jakie opłaty dodatkowe musisz w szczególności uważać? Najczęściej to prowizja pobierana przez bank oraz opłata przygotowawcza. Jednak wciąż wiele usług wiąże się z koniecznością założenia rachunku bankowego, z opłatą za jego prowadzenie lub ubezpieczeniem zaciągniętej pożyczki.

Nie trać czasu na wizyty w bankach

Na stronach internetowych banków nie znajdujesz wszystkich potrzebnych informacji o dostępnych kredytach? Nie oznacza to, że musisz poświęcać swój wolny czas i spędzać wielu godzin na rozmowach z konsultantami w placówkach instytucji. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz online, zachęcamy do przeczytania pełnych opisów ofert, a także porównania ich ze sobą w aktualnym rankingu.

Ogromnym ułatwieniem może być także szansa wysłania wniosku online. Nie tracąc czasu, bez wychodzenia lub pracy, w dowolnej dla siebie chwili, uzupełnisz formularz kontaktowy, który pozwoli otrzymać kontakt zwrotny, ze strony banku i usłyszeć warunki oferty dostosowane do sytuacji Klienta. Wysłanie internetowego wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy ale z cała pewnością usprawnia cały proces ubiegania się o kredyt i minimalizuje formalności wymagane od kredytobiorcy.