Decyzja związana z zadłużeniem powinna zostać dobrze przemyślana, szczególnie ze względu na konsekwencje, które mogą spotkać Klienta banku, który nie będzie w stanie spłacać wyznaczonych w harmonogramie rat. Dlatego zachęcamy naszych czytelników do poszerzania swojej wiedzy na temat kredytów gotówkowych i podejmowania świadomych wyborów, które będą odpowiednie względem konkretnej sytuacji oraz potrzeb usługobiorców. W tym artykule podpowiemy co zrobić, zanim złożysz wniosek o kredyt i jak zwiększyć swoje szanse na to, że będziesz w pełni zadowolony z podpisanej umowy.

Analiza potrzeb i możliwości

Pierwszym krokiem do zdobycia kredytu jest dokładne określenie Twoich potrzeb finansowych i zastanowienie się, czy takie zadłużenie będzie możliwe do spłacenia w wyznaczonym przez bank okresie. Wielu kredytobiorców wnioskuje o kredyt o dużo wyższej wartości, jednocześnie narażając się na wysokie raty i wydanie dodatkowych pieniędzy bez konkretnego celu. Warto zatem określić ile gotówki faktycznie będziesz potrzebować i jak wyglądać będzie Twój miesięczny budżet podczas spłaty zobowiązania. To prosty sposób, który pomoże ustrzec się przed kolejnymi problemami finansowymi, związanymi z niemożliwością uregulowania zbyt wysokich opłat, narzuconych w umowie kredytowej.

Historia kredytowa

Zadbaj o swoją historię kredytową, by mieć pewność, że bank wyda pozytywną decyzję kredytową. Pozytywna historia zadłużeń pozwala także cieszyć się atrakcyjniejszymi zobowiązaniami, instytucja zmniejsza bowiem swoje ryzyko finansowe.

Co możesz zrobić, by poprawić swoją zdolność kredytową? Najłatwiejszym sposobem jest regularna spłata zadłużeń, co zostanie odnotowane w rejestrze BIK, dodatkowo warto pomyśleć nad likwidacją potencjalnych obciążeń przed złożeniem wniosku o kredyt, zakończenie korzystania z karty kredytowej lub limitu na rachunku osobistym. Wszystkie zadłużenia, spłacane równolegle z nowym obciążeniem będą miały wpływ na zdolność kredytową, a zależnie terminowości spłat mogą mieć wpływ na informacje, które zbierane są przez Biuro Informacji Kredytowej, a z których korzystają wszystkie banki, udzielające zadłużeń.

Porównaj RRSO kredytów

Krokiem poprzedzającym złożenie wniosku powinno być porównanie dostępnych ofert. Mimo wielu podobieństw, oferty banków znacznie różnią się między sobą. Szczególnie zauważyć to można, śledząc całkowity koszt oraz warunki związane z wysokością maksymalną kredytu lub okresem spłaty. Na naszej stronie znajdziesz rzetelny i przejrzysty ranking kredytów gotówkowych, który dostępny jest bezpłatnie i zapewnia wszystkie informacje potrzebne do tego, by porównać kredyty gotówkowe i móc wybrać ofertę o najniższym koszcie oraz dobrych warunkach spłaty. Korzystając z rankingu, możesz oszczędzić dużo czasu, jednocześnie poznając wszystkie opłaty związane z konkretną ofertą banku, co nie zawsze jest oczywiste i proste. Po wybraniu najkorzystniejszego zobowiązania możliwe jest złożenie internetowego wniosku o kredyt, co jest okazją do szybszego dostępu do pieniędzy i zminimalizowania formalności.