Interesuje Cię kredyt gotówkowy, ale nie wiesz jakich formalności możesz się spodziewać przed otrzymaniem zgody kredytowej? Banki dbają o to, by ich produkty trafiały do osób, które mają zdolność kredytową i są wiarygodnymi kredytobiorcami. Dlatego też warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie oczekiwania stawiane są przed klientami najpopularniejszych banków i w jaki sposób najłatwiej przygotować się do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań i być może zdecydujesz się na skorzystanie z kredytu, który zapewni Ci dostęp dodatkowych pieniędzy, bez obawy o wysokie oprocentowanie.

Zaświadczenie od pracodawcy czy osobiste oświadczenie o dochodach?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, możesz liczyć na elastyczniejsze warunki niż w przypadku innych zadłużeń dostępnych w tradycyjnych bankach. Trzeba jednak pamiętać, że bank musi ustalić, czy klient będzie w stanie wywiązać się z podpisanej umowy i spłacać regularnie wyznaczone w harmonogramie raty.

Coraz więcej banków decyduje się na określenie zdolności kredytowej na podstawie osobistego oświadczenia o dochodach. Pojawia się także możliwość zweryfikowania swoich dochodów poprzez dostarczenie wyciągu z konta bankowego lub udostępnienie rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

W przypadku kredytów na określony cel, takich jak kredyty samochodowe, konsolidacyjne, czy mieszkaniowe, banki kategorycznie wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy o miesięcznych dochodach kredytobiorcy, a także informacji o rodzaju i okresie zawartej umowy. Na tej podstawie możliwe jest określenie czy klient banku będzie mógł realizować wszystkie wytyczne umowy kredytowej.

Kredyt gotówkowy bez dodatkowych usług

Decydując się na kredyt gotówkowy, nie musisz obawiać się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością skorzystania z innych usług dostępnych w wybranym banku. Warto o tym pamiętać, gdyż wciąż wiele instytucji ogranicza dostępność swoich usług wyłącznie dla osób, które dodatkowo zdecydują się na założenie konta lub wykupienie ubezpieczenia. To powoduje, że opłaty miesięczne mogą być wyższe, a oferta kredytu gotówkowego wcale nie będzie korzystniejsza od konkurencyjnych produktów.

Dlatego przed wybraniem usługi koniecznie zapoznaj się z warunkami, które będą miały decydujący wpływ na atrakcyjność całego zadłużenia, nawet jeśli pozornie nie mają wpływu na przebieg umowy.

Bank a parabank

Tradycyjne banki znacznie dokładniej weryfikują swoich klientów, co pozwala cieszyć się niższym oprocentowaniem i elastyczniejszym okresem spłaty. Bank może udzielić zadłużenia bez dodatkowych opłat, podczas gdy firmy pożyczkowe często podnoszą koszt swoich zadłużeń ze względu na większe ryzyko finansowe. Chwilówki udzielane są w krótszym czasie, ale trzeba pamiętać, że na mniejszą kwotę, a spłatę należy zaplanować w ciągu miesiąca lub kilku tygodni. Chcąc podpisać umowę o najelastyczniejszych warunkach, należy przygotować się na to, że konieczne będzie potwierdzenie historii kredytowej oraz stałych zarobków.